Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


pruvodce:studentskeaktivity

Studentské aktivity

Na naší fakultě platí heslo „Nejen studiem živ je člověk“.

Studenti si sami nebo s pomocí fakulty organizují tradičně celou řadu aktivit, do kterých se je možno zapojit. Studenti se mohou stát pomocnými vědeckými silami na katedrách a ústavech tzv. „POMVĚDY“. Bližší informace se dozvíte přímo na jednotlivých pracovištích.


AIESEC

Na fakultě se nachází lokální pobočka studentské organizace AIESEC, což je největší studenty plně řízená nepolitickou a neziskovou organizací na světě. Studentům fakulty AIESEC Karviná nabízí možnost absolvování zahraniční odborné stáže ve více než 110 zemích světa. Kromě zahraničních odborných stáží připravuje tato organizace pro studenty celou řadu vzdělávacích workshopů a tréninků, zaměřených na zlepšení prezentačních dovedností, přípravu na pracovní pohovor a podobně. K dalším aktivitám patří příprava a organizace řady zajímavých projektů.

V bohaté nabídce je pamatováno rovněž na budoucí studenty prvního ročníku, pro které každoročně pořádá AIESEC prázdninový víkend tzv. Prvákoviny.

Bližší informace naleznete na aiesec.cz/karvina.


BUSINESS GATE ACADEMY

Program Academy je unikátní propojení firem se studenty, z kterého těží obě strany. Studenti uplatní své znalosti ze studia při řešení reálného projektu a získají cenou praxi v oboru. Firmy dostávají vypracovaný projekt z oblasti marketingu.

Více informací naleznete zde www.businessgate.cz


ERASMUS

Program Erasmus je součástí evropského Programu celoživotního učení (Lifelong Learning Programme – LLP), v rámci kterého se zaměřuje na spolupráci vysokoškolských institucí a na spolupráci těchto institucí s podniky.
V Evropě funguje program Erasmus již od roku 1987, v České republice od roku 1998, na Slezské univerzitě v Opavě od roku 1999.

Více informací naleznete zde Erasmus


OPEN4BUSINESS

Cílem OPF Open4Business je podpořit realizaci podnikatelských nápadů studentů fakulty OPF podaných formou podnikatelských záměrů. Fakulta ve spolupráci se soukromým investorem vyhlašuje dvoukolovou soutěž s hodnocením soutěžní porotou. Vítězové získají možnost realizace investice v rámci kooperace s firmou REKOCHEM, ve smyslu dlouhodobé spolupráce při uplatnění na trhu.

Více informací naleznete zde www.open4business.cz


Vyběhněte s děkanem

Již od roku 2015 naše fakulta pořádá každoroční akci Vyběhněte s děkanem.
Běžci se mohou na pětikilometrovou trať vydat samostatně, nebo mají možnost využít štafety a rozdělit si tak trať na dvakrát 2,5 km. Vybíhá se od fakulty z Univerzitního náměstí a běží se přes park Boženy Němcové až do Areálu Lodiček, kde je cíl.

Více informací naleznete zde


Vysokoškolský sportovní klub (VSK)

Nejen sportovně nadaným studentům nabízíme možnost zapojit se do volnočasových pohybových aktivit a stát se členy Vysokoškolského sportovního klubu (VSK), který ve spolupráci s Katedrou cestovního ruchu a volnočasových aktivit pořádá během celého akademického roku velké množství akcí, jako jsou například vysokoškolská liga ve florbalu, odbíjené, kopané, nebo také turnaje v badmintonu, stolním tenisu, tenisu a mnoho dalších. Dále jsou také pořádány moderní a netradiční pohybové aktivity například podvečery s fitbally a chitoningem, capoiery, cvičení s TRX, lukostřelba apod. Nelze zapomenout ani na turistická setkání na vodě, výlety pěšky nebo na kolech a také na pravidelné jízdy na in-line bruslích po Karviné.

Veškeré nabídky těchto pohybových aktivit naleznete na mpa.opf.slu.cz.


Pár zajímavých odkazů:

pruvodce/studentskeaktivity.txt · Poslední úprava: 2018/04/09 13:31 autor: mal0127